Kahramanmaraş Havadis

Elbistan’a atıksu arıtma tesisi

KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ELBİSTAN İLÇESİNE ATIKSU ARITMA TESİSİ YAPIMINA BAŞLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Elbistan’a atıksu arıtma tesisi
118 views
22 Ocak 2021 - 14:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Elbistan ilçesine atıksu arıtma tesisi yapımına başladı. İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi olarak hizmet verecek tesis 92 dönüm alan üzerine kuruluyor.

Elbistan Atıksu Arıtma Tesisi yüzde 80 Avrupa Birliği hibe desteği ile yapılıyor. 92 dönüm alan üzerine kurulmakta olan tesis 18 milyon Euro maliyetle yapılıyor. Atıksu Arıtma ve Kolektör Hattı çalışmalarında 9800 metre kolektör hattı ve 60 metre Söğütlü dere geçişi tamamlandı. Tesis yapımında biofosfor ve havalandırma havuzları zemin beton dökümleri tamamlandı. Elbistan merkezinin evsel atıksuyunu günlük 22 bin 567 metreküp kapasite ile arıtacak olan tesis ayrıca kullanacağı enerjisinin yüzde 60’ını kendisi üretecek.

Azot fosfor ve karbon giderimi yapılan ileri biyolojik atıksu arıtma tesisi olarak inşa edilen Elbistan Atıksu Arıtma Tesisindeki suyun yüzde 5’i geri kazanımla peyzaj sulamasında kullanılacak, diğer kısmı Ceyhan Nehrine deşarj edilecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.