Kahramanmaraş Havadis

Toplu taşıma şoförlerine mesleki yeterlilik eğitimi

KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÜNYESİNDE HİZMET VEREN OTOBÜS ŞOFÖRLERİNE, MESLEKİ BECERİLERİNE YÖNELİK SINAVLAR DÜZENLENİYOR. 9 GÜN SÜRECEK ‘MAHİR ELLER’ PROJESİ KAPSAMINDA BAŞARILI OLAN ŞOFÖRLER MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ALMAYA HAK KAZANACAK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Toplu taşıma şoförlerine mesleki yeterlilik eğitimi
201 views
25 Şubat 2022 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren otobüs şoförlerine, mesleki becerilerine yönelik sınavlar düzenleniyor. 9 gün sürecek ‘Mahir Eller’ projesi kapsamında başarılı olan şoförler Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanacak.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) organizasyonunda Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı işbirliğinde sürdürülen çalışmalar 9 gün boyunca devam edecek. Mahir Eller Projesi kapsamında Toplu Taşıma Şoför Meslek Sınavlarında başarılı olan otobüs şoförleri Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanacak. Sınavlara şehir merkezinin yanı sıra Afşin, Elbistan ve Çağlayancerit ilçelerinde hizmet veren toplamda 94 şoför katılıyor.

Mahir Eller Projesi Kahramanmaraş Yerel Oda Koordinatörü İrem Emir, “Proje kapsamında 143 alanda mesleki yeterlilik belgesi verilmesi hususunda sınavlarımız devam etmektedir. Sınavlar neticesinde başarılı olan adaylar mesleki yeterlilik belgesi sertifikası almaya hak kazanacaklar. Bu sertifikalar 5 yıl boyunca geçerli olup, şoförler mesleklerine devam ettikleri müddetçe geçerlilik süresini uzatabileceklerdir. Sınavlarda başarısız olan adaylar ise tekrar sınavlara girme hakkına sahip olup, başarılı oldukları takdirde belge almaya hak kazanacaklardır. Farklı alanlar da mesleki yeterlilik belgesi verilmesine yönelik sınavlarımız devam edecek” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.