Kahramanmaraş Havadis

TEMA Başkanı Ataç: “Artık gezegen yok oluşa doğru gidiyor”

TÜRKİYE EROZYONLA MÜCADELE, AĞAÇLANDIRMA VE DOĞAL VARLIKLARI KORUMA VAKFI (TEMA) YÖNETİM KURULU BAŞKANI DENİZ ATAÇ, “İKLİM KRİZİ NEDENİYLE GEZEGEN YOK OLUŞA DOĞRU GİDİYOR ARTIK. BÜTÜN DÜNYA OLAYLARA FARKLI BAKMAYA BAŞLADI. BÜTÜN ÜLKELER FOSİL YAKITLARDAN ÇIKIŞ PLANLARI YAPIYORLAR” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TEMA Başkanı Ataç: “Artık gezegen yok oluşa doğru gidiyor”
91 views
09 Aralık 2021 - 20:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, “İklim krizi nedeniyle gezegen yok oluşa doğru gidiyor. Bütün dünya olaylara farklı bakmaya başladı. Bütün ülkeler fosil yakıtlardan çıkış planları yapıyorlar” dedi.

Kahramanmaraş’ta ulusal ve yerel gazetecilerle basın toplantısı düzenleyen TEMA Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, insanların yaşadıkları bölgelerdeki hava, su ve toprağına sahip çıkması ve doğayı koruması gerektiğini ifade etti. Ataç, “Artık Türkiye de 2053 diye tarih verildi. Doğa sever ve vatandaş olarak bizim suyumuz çok önemli. Burada çok ciddi atılması gereken adımlar ve bölge politikacılarının, yöneticilerinin ve halkının. Eğer halkımız buna sahip çıkmazsa zaten hiçbir şey çıkmaz. Bu bölgede yaşayan insanların havasına, suyuna ve toprağına sahip çıkmasını davet ediyoruz. Bilgi eksikliği olabilir, tamamlanır ve gönüllülerimiz elinden geleni yapar biz de aynı şekilde ama artık doğal varlıklarımıza sahip çıkalım” dedi.

Kentteki yönetici ve iş insanlarının girişimleriyle kirli akan Aksu çayının temizlenmesi için bölgenin ıslah organize sanayi bölgesi ilan edilmesini mutlulukla karşıladığını ifade eden Ataç, “Çok mutlu oldum buradaki problem önemliydi. Bu konunun bütün taraflar tarafından masaya yatırılıp çözüme kavuşması çok önemli. Kahramanmaraş’taki bütün siyasetçiler ve yöneticiler buna seferber olmuş. Çözüm bulunmuş ve karar alınmış. Ama şimdi kararın uygulanmasını görmek istiyoruz. Aksu’nun da temiz bir nehir olarak akmasını istiyoruz. Ben Eskişehirliyim. Porsuk Çayı bir gün mavi, bir gün kırmızı, bir gün neredeyse desenli akacaktı. O nehir şehre bir özellik katan ve turist çeken bir yer haline geldi. Bir an önce Kahramanmaraş’ta da bu manzarayı görmeyi gerçekten diliyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.