Kahramanmaraş Havadis

Kahramanmaraş’tan Afrika’ya 10 bin Kur’an-ı Kerim

AFRİKA’NIN KAMERUN, ÇAD, BANGLADEŞ VE ARAKAN GİBİ ÜLKELERDE ÇEŞİTLİ YARDIMLARDA BULUNAN GÖNÜL ELÇİSİ ULUSLARARASI İNSANİ YARDIM DERNEĞİ, AFRİKALI YETİM VE HAFIZLAR İÇİN 90 GÜNDE 10 BİN ADET HEDİYE KUR’AN-I KERİM KAMPANYASI BAŞLATTI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kahramanmaraş’tan Afrika’ya 10 bin Kur’an-ı Kerim
150 views
11 Ocak 2021 - 15:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gönül Elçisi Uluslararası İnsani Yardım Derneği Başkanı Ahmet Güney, açlık ve fakirlikle mücadele eden Afrika halkının Kur’an mushafına ulaşamadığını, Kur’an’ı tahta levhalara yazarak öğrenmeye çalıştıklarını belirterek, 90 günde Afrika’ya 10 bin Kur’an dağıtacakları kampanyaya destek çağrısında bulundu.

Son yıllardaki kuraklık nedeniyle zor olan yaşam şartları gitgide ağırlaşan Kamerun, Çad, Bangladeş ve Arakan gibi ülkelerde çeşitli yardımlarda bulunan Gönül Elçisi Uluslararası İnsani Yardım Derneği, Afrikalı yetim ve hafızlar için 90 günde 10 bin adet hediye Kur’an-ı Kerim kampanyası başlattı.

Gönül Elçisi Uluslararası İnsani Yardım Derneği Başkanı Ahmet Güney hediye Kur’an kampanyanın detayları hakkında bilgi vererek herkesi bu kampanyaya destek olmaya davet etti. Başkan Güney, “Afrika’da hayat şartlarının ne kadar zor olduğunu tüm dünya biliyor. Bunun üzerine de iç savaş, kıyımlar, açlık, sefalet o coğrafyadaki yaşamı içinden çıkılmaz hale sokuyor. Gönül coğrafyasındaki din kardeşlerimiz için boş durmuyoruz, inanın oradaki yaşama şahit olsanız, başınızı yastığa koyduğunuzda rahat uyuyamazsınız. Sömürgeci devletlerin misyonerlik çalışmalarını yaptığı o coğrafyada Müslüman kardeşlerimiz, hafızlarımız, yetimlerimiz Kur’an-ı Kerim’in mushafına (Nüshasına) ulaşamıyorlar, tahta levhalara yazarak okumaya çalışıyorlar. Biz de Dernek olarak 90 günde 10 bin Kur’an kampanyasını başlattık. Ülkemizin çeşitli bölgelerinin yanı sıra özellikle Avrupa’daki gurbetçilerimizden de kampanyamıza yoğun ilgi gösteren oldu” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.