Kahramanmaraş Havadis

Kahramanmaraş’ın 2 bin yılı bu kitapta harmanlandı

KAHRAMANMARAŞ’TA ARAŞTIRMALAR NETİCESİNDE EĞİTİMCİ, YAZARLAR VE ÇEŞİTLİ KURULUŞLAR TARAFINDAN HAZIRLANAN GERMANİCİA ROMANININ TANITIMI YAPILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kahramanmaraş’ın 2 bin yılı bu kitapta harmanlandı
64 views
16 Ekim 2021 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kahramanmaraş’ta eğitimci, yazar ve çeşitli kuruluşların araştırmaları harmanlanarak hazırlanan Germanicia romanının tanıtımı yapıldı.

Kent ve bölge tarihinde önemli konumda yer alan Germanicia Antik Kent mokzaikleri ile ilgili çalışma başlatıldı. Yapılan çalışma sonrası kentteki araştırıcı yazarlar, eğitimciler ve çeşitli kuruluşlar tarafından ’Germanicia Güzeli’ isimli kitap bir hazırlandı.

Kitabın tanıtımında konuşan eğitimci yazar Ali Avgın, kitabın 2 bin yıllık kent tarihini roman şeklinde sunduğu ifade etti.

Avgın, “Germacia mozaikler çok artı bir değer. Biz de işin edebiyat tarafını doldurmak istedik. Bir taraftan Germanicia mozaikleri dünyada hak ettiği yeri alırsa biz de bu edebiyat kısmını tamamlamış olacağız. Tarihi hakikatlere bağlı kalarak roman şeklinde yazıldı ve harmanlandı. İlk okuyucularımızdan güzel dönüşler aldık. Bu kitap, artık yazardan çıkıp Kahramanmaraş’ın oldu. Kitabın içeriğinde, 2 bin yıl öncesine daldıklarında tarihin gizemli koridorda da gezinecekler. Hırslı yöneticilerin gününüz ile birlikte paralel olarak taşıdığımız için yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkmış bir kitaptır. Hazırlanan kitap, Kahramanmaraş için tam bir senaryo ve dizi filim için de kullanılabilir. Bu kitabı belirli kesimlere ulaştırmak. Amacımız Kahramanmaraş’i tanıtmak” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.