Kahramanmaraş Havadis

Ellerine poşet alıp yerden çöp topladılar

DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ KAPSAMINDA DÜZENLENEN ETKİNLİKTE, GÖNÜLLÜ VATANDAŞLARDAN OLUŞAN YÜZLERCE KİŞİ, ÇEVRE KİRLİLİĞİ OLUŞTURAN ATIKLAR, KENTİN FARKLI NOKTALARINDAN TOPLANDI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ellerine poşet alıp yerden çöp topladılar
134 views
18 Eylül 2021 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kahramanmaraş’ta düzenlenen etkinlikte ellerine büyük çöp torbalarını alan vatandaşlar, çevre temizliği yaptı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından, 18 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde çevre temizliği farkındalığı oluşturmak adına etkinlik düzenlendi.

Dünya Temizlik Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte, gönüllü vatandaşlardan oluşan yüzlerce kişi, çevre kirliliği oluşturan atıklar, kentin farklı noktalarından toplandı.

Çöp torbalarını alan vatandaşlar, belirlenen noktalardaki etrafa atılan çöpleri temizledi.

Etkinlik, ‘Küresel çevre temizliğinin bir parçası ol’ sloganıyla düzenlenirken sosyal sorumluluk etkinliği Let’s Do It! Türkiye, Siyamder ve Gençlik Meclisi’nin de katkılarıyla hayata geçirildi.

Çevre temizliğinin önemli olduğunu söyleyen gönüllü Ümran Kırhan, “Çöpü evimizde nasıl atıyorsak çevremizde de o şekilde çöp kutusuna atmamız lazım. Çevreye atmakla çöpler tekrar bize dönüyor. Biz nasıl temiz bir çevre istiyorsak, temiz bırakmamız gerekiyor” dedi.

Çocuklara çevre bilincinin aşılanması gerektiğini ifade eden bir diğer çevre gönüllüsü Emine Duman ise, “Küçük yaşlarda başlat çevre temizliği ve içselleştirmemiz lazım. Doğamız çok kirli ve bunları biz kirletiyoruz. İnsan kirliliği ve özellikle eğitimcilere seslenmek istiyorum. Öğrencilerimize çevre temizliği hassasiyetini aşılamamız lazım” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.