Kahramanmaraş Havadis

Başkan Mahçiçek; “Türk dilini seviniz”

ONİKİŞUBAT BELEDİYE BAŞKANI HANEFİ MAHÇİÇEK, NİHAD SAMİ BANARLI’NIN “TÜRK DİLİ’Nİ SEVİNİZ. ÇÜNKÜ TÜRKLERİN, EN AZ GEÇMİŞLERİ KADAR BÜYÜK GELECEĞİ OLACAKTIR” İFADELERİYLE TÜRK DİL BAYRAMI’NI KUTLADI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Mahçiçek; “Türk dilini seviniz”
100 views
26 Eylül 2020 - 11:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Türk Dil Bayramı’nı Nihad Sami Banarlı’nın “Türk dilini seviniz. Çünkü Türklerin, en az geçmişleri kadar büyük geleceği olacaktır” ifadeleriyle kutladı.

Türk dilinin korunmasının her Türk vatandaşı için ödev olduğunu ifade eden Başkan Mahçiçek, her öğretmenin birer Türkçe öğretmeni olması gerektiğini her düşünürün de Türkçe’nin birer gönül neferi olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk dili konusunda hassasiyeti de anlatan Başkan Mahçiçek, “Türk dilinin önemli olduğunu ve Her yazar, hatasız söylemeye mecbur bir dil işçisidir. Dahası Türk dilinde ders veren her öğretmen, öncelikle bir Türkçe öğretmenidir. Bu noktada Türkçeyi en yetkin kullanan isimlerden biri olan, Türk düşünce hayatında, fikirleri ve eserleriyle derin izler bırakan üstad Necip Fazıl’ı şu satırlarıyla anmak istiyorum, “Müjdeler olsun size; doğdu batmayan güneş!” dizeleriyle ifade edildiği gibi evet, gençler batmayan güneşin doğuşuna az kaldı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, dil konusundaki hassasiyetini “Türkçe konuşacağız’ dedik, ülkemizin menfaatlerini ve mazlumların hakkını hep Türkçe savunduk… Bundan sonra da hak ve adalet mücadelemizi Türkçe konuşarak vereceğiz.” İfadelerini her platformda dile getirmiştir. Dilimizin, yani millî kimliğimizin bayramı olan bu günde Türkçemize emek verenlerden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere herkesi saygı ve minnetle anıyor Türk Dil Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.